Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Operacja na żylaki - zabieg usunięcia żylaków

Choroba żył kończyn dolnych to problem, który dotyka wiele osób. Sygnałem, że coś może być nie tak z żyłami nóg jest pojawienie się na nogach tzw. pajączków lub żyłek siatkowatych. Natomiast już ewidentnym objawem choroby żylnej jest pojawienie się na nogach tzw. żylaków czyli widocznych uwypukleń skóry. Zignorowanie tych syndromów może być przyczyną poważnych powikłań mających wpływ na nasz cały organizm.

Operacja usunięcia żylakówObowiązkowym badaniem pozwalającym na zdiagnozowanie stopnia choroby i dalsze z nią postępowanie jest USG Doppler żył. Badanie takie nasz specjalista przeprowadza na miejscu podczas wizyty konsultacyjnej. Jeżeli stadium choroby jest w fazie początkowej może okazać się, że wystarczy leczenia farmakologiczne lub stosowanie specjalnych pończoch uciskowych.

Tzw. pajączki czy żyłki siatkowe mogą zostać zniwelowane za pomocą procedury noszącej nazwę skleroterapia. Jest to krótki i mało inwazyjny zabieg, po którym pacjent może wracać do codziennych obowiązków. Może się jednak okazać, że skleroterapię trzeba będzie powtarzać, w celu wyeliminowania wszystkich pajączków na nogach.

W przypadku wystąpienia na nogach żylaków, jeżeli badanie USG Doppler wykaże, że główne żyły nóg są zdrowe, w takim wypadku wystarczy przeprowadzić tzw. miniflebektomię. Miniflebektomia polega na usunięciu żylaków i wiąże się z pozostaniem na nogach niewielkich, estetycznych blizn.

Jesteście Państwo zainteresowani tym zabiegiem? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

W bardziej zaawansowanych stadiach choroby żylnej, w których to badanie USG Doppler wykazało niewydolność głównej żyły kończyny dolnej należy wykonać zabieg chirurgiczny. Standardowy zabieg jest jednak drastyczny gdyż polega na wykonaniu cięcia w pachwinie oraz wyrwaniu niewydolnej żyły.

Na szczęście współczesna medycyna oferuje delikatniejsze metody, które wykorzystują energię fal radiowych lub laser w celu zamykania niewydolnych żył powodujących powstawanie żylaków. Klinika ma zaszczyt oferować w tej dziedzinie najnowocześniejszy sprzęt i metodę zwaną EVLT (Endovenous Laser Therapy) polegającą na naświetlaniu i zamykaniu niewydolnych naczyń żylnych, a także sprzet i metodę z wykorzystanie fal radiowych znaną pod nazwą VNUS Closure Fast Covidien oraz Endo Venous Radiofrequency Ablation.

Zarówno metoda laserowa jaki ta wykorzystująca energię fal radiowych są bezpieczne i krótkotrwałe, nie pozostawiają widocznych blizn na nogach. Zabieg wiąże się jedynie z jedną doba pobytu, po której pacjent opuszcza klinikę na własnych nogach i już po kilku dniach może powrócić do codziennych obowiązków.

Pozbądź się żylaków