Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Korekta odstających uszu

Operacja odstających uszuKorekta odstających uszu jest krótkim, maksymalnie godzinnym, zabiegiem chirurgicznym. Jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną w celu odsłonięcia chrząstki, która następnie jest odpowiednio modelowana. Chirurg zakłada rozpuszczalne szwy i specjalny opatrunek, który musi być noszony przez 7 dni po zabiegu.

Ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia. Zabieg jest bezbolesny, jednak po zabiegu, przez około 2-3 dni, pacjent może odczuwać ból i dyskomfort, które łatwo można kontrolować przez leki przeciwbólowe.

Przez pierwsze 4 tygodnie po zabiegu, pacjent powinien unikać ekspozycji operowanego obszaru na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, upał, sauna, intensywne słońce, itp.). Zalecany jest również odpoczynek. Wszystko to może znacznie przyspieszyć proces gojenia.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą uszu? Skontaktujcie sie z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Waszą prywatność.

Tak jak w przypadku innych zabiegów korekta odstających uszu wiąże się z ryzykiem pojawienia się infekcji, krwawienia, opuchlizny, powstania widocznych blizn. Wszystkie ryzyka powinny być omówione z lekarzem wykonującym zabieg.

Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po około miesiącu.

Zdjęcia przed i po korekcie uszu

Krótki czas zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesna i szybka rekonwalescencja sprawiają, że operacja korekty odstających uszu jest wykonywana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.