Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Korekta górnych i dolnych powiek

Kandydatami do operacji korekty powiek są kobiety i mężczyźni, których skóra w okolicach oczu stała się wiotka, straciła elastyczność, opada lub też pojawiły się na niej zmarszczki czy tzw. „worki pod oczami”.

W większości przypadków korekta górnych i dolnych powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. W przypadku górnych powiek chirurg nacina skórę w jej naturalnym zagięciu, następnie pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry oraz mięśni i zaszywa ranę. Na nacięcie naklejany jest plaster mający za zadanie chronić ranę. W przypadku powiek dolnych chirurg prowadzi nacięcie tuż pod linią dolnych rzęs. Usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry i mięśni, a następnie nacięcie jest zaszywane i zaklejane opatrunkiem w formie plastra.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą powiek? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

Obie operacje – korekty dolnych i górnych powiek – mogą być wykonane jednocześnie, podczas jednego zabiegu.

Zabieg nie jest bolesny. Po operacji pojawia się opuchlizna i sińce w operowanych okolicach, co może powodować u pacjenta pewien dyskomfort. Jeżeli zabieg był wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia, pod warunkiem, że odbiera go osoba towarzysząca. Jeżeli zabieg był wykonywany pod znieczuleniem ogólnym, pacjent powinien pozostać w klinice przez jedną noc.

Po 2-3 godzinach po zabiegu rekomenduje się rozpoczęcie stosowania zimnych okładów. Szwy powinny zostać zdjęte po około 7-10 dniach. Opuchlizna i siniaki będą obecne przez co najmniej 1-2 tygodnie. Po około tygodniu od zdjęcia szwów dobrym pomysłem jest smarowanie nacięć specjalną maścią, która pomaga bliznom spłaszczyć się i wyblaknąć. Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po około 3-4 tygodniach od operacji.

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi, pacjent powinien przedyskutować z chirurgiem wszelkie ryzyka związane z tą operacją.

Spośród wszystkich rodzajów leczenia, których celem jest przywrócenie młodego wyglądu okolicom oczu (kremy, wypełniacze) operacja korekty powiek jest najskuteczniejsza i daje najtrwalsze rezultaty.