Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza klinika została ponownie otwarta, polskie granice również. Pragniemy zapewnić, że nasza praca, jak i przyjmowanie pacjentów odbywa się ze szczególną ostrożnością i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy.

Kontakt

Korekta górnych i dolnych powiek

Kandydatami do operacji korekty powiek są kobiety i mężczyźni, których skóra w okolicach oczu stała się wiotka, straciła elastyczność, opada lub też pojawiły się na niej zmarszczki czy tzw. „worki pod oczami”.

W większości przypadków korekta górnych i dolnych powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. W przypadku górnych powiek chirurg nacina skórę w jej naturalnym zagięciu, następnie pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry oraz mięśni i zaszywa ranę. Na nacięcie naklejany jest plaster mający za zadanie chronić ranę. W przypadku powiek dolnych chirurg prowadzi nacięcie tuż pod linią dolnych rzęs. Usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry i mięśni, a następnie nacięcie jest zaszywane i zaklejane opatrunkiem w formie plastra.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą powiek? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

Obie operacje – korekty dolnych i górnych powiek – mogą być wykonane jednocześnie, podczas jednego zabiegu.

Zabieg nie jest bolesny. Po operacji pojawia się opuchlizna i sińce w operowanych okolicach, co może powodować u pacjenta pewien dyskomfort. Jeżeli zabieg był wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia, pod warunkiem, że odbiera go osoba towarzysząca. Jeżeli zabieg był wykonywany pod znieczuleniem ogólnym, pacjent powinien pozostać w klinice przez jedną noc.

Po 2-3 godzinach po zabiegu rekomenduje się rozpoczęcie stosowania zimnych okładów. Szwy powinny zostać zdjęte po około 7-10 dniach. Opuchlizna i siniaki będą obecne przez co najmniej 1-2 tygodnie. Po około tygodniu od zdjęcia szwów dobrym pomysłem jest smarowanie nacięć specjalną maścią, która pomaga bliznom spłaszczyć się i wyblaknąć. Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po około 3-4 tygodniach od operacji.

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi, pacjent powinien przedyskutować z chirurgiem wszelkie ryzyka związane z tą operacją.

Spośród wszystkich rodzajów leczenia, których celem jest przywrócenie młodego wyglądu okolicom oczu (kremy, wypełniacze) operacja korekty powiek jest najskuteczniejsza i daje najtrwalsze rezultaty.