Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Modelowanie sylwetki poprzez odsysanie tłuszczu - liposukcja

Odsysanie tkanki tłuszczowej (znane również jako liposukcja) jest operacją modelującą sylwetkę. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i w efekcie wyszczupleniu i polepszeniu sylwetki ciała. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zdrowi dorośli, mający giętką i elastyczną skórę, u których występują dysproporcje w budowie ciała spowodowane niepożądanym gromadzeniem się tłuszczu. Przykładem mogą być fałdki tłuszczu wokół bioder, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na udach, łydkach, talii, czy klatce piersiowej.

Opis zabiegu liposukcji - odsysania tłuszczuZabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. W przypadku bardzo małych ilości tłuszczu operacja (w bardzo rzadkich przypadkach) jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Liposukcja polega na wykonaniu małych nacięć w operowanym obszarze, wstrzyknięciu specjalnego płynu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie umieszczeniu w ciele pacjenta cienkiej rurki (tzw. kaniuli) i wyssaniu tłuszczu.

Po zabiegu pacjent powinien pozostać w klinice co najmniej 1 dobę. Przez pierwsze kilka dni większość pacjentów jest opuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Sama operacja jest całkowicie bezbolesna, jednak po zabiegu pojawia się ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez pierwsze 6 tygodni po zabiegu pacjent musi nosić specjalne ubranie uciskowe. Pacjent otrzymuje w klinice szczegółowe instrukcje, jak dbać o siebie po zabiegu.

W większości przypadków różnica w wyglądzie ciała zauważalna dość szybko. Jednak na bardziej widoczne efekty zabiegu należy poczekać od 4 do 6 tygodni, kiedy to ustąpi większość opuchlizny. Trudno określić jak długo może trwać proces całkowitego zniknięcia opuchlizny po zabiegu. W niektórych przypadkach są to 3 miesiące, w niektórych nawet 6 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta.

Jesteście Państwo zainteresowani odsysaniem tłuszczu? Skontaktujcie sie z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Twoją prywatność.

Jako rezultat odsysania tłuszczu pacjent otrzymuje lepiej wymodelowaną sylwetkę. Oznaczać to może smuklejsze uda, bardziej widoczne mięśnie brzucha czy wyraźniej podkreśloną talię. Należy zaznaczyć, że jakkolwiek podczas operacji, z ciała pacjenta usuwane jest parę kilogramów tłuszczu, to operacja liposukcji nie jest operacją mająca na celu zmniejszenie wagi, a odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dlatego też oceniając rezultatu odsysanie tłuszczu należy patrzeć nie na wagę lecz w lustro.

Zdjęcia przed i po liposukcji

Każda operacja niesie ze sobą jakieś ryzyko. W przypadku liposukcji są to ryzyka asymetrii operowanych części ciała, zwiotczała, obwisła skóra, skrzepy, krwawienia, znaczna opuchlizna, itd. Wszystkie ryzyka powinny zostać dokładnie omówione z chirurgiem plastykiem wykonującym operację.

Liposukcja daje widoczne, długotrwałe rezultaty. Poprawia wygląd i samoocenę.