Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza klinika została ponownie otwarta, polskie granice również. Pragniemy zapewnić, że nasza praca, jak i przyjmowanie pacjentów odbywa się ze szczególną ostrożnością i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy.

Kontakt

Modelowanie sylwetki poprzez odsysanie tłuszczu - liposukcja

Odsysanie tkanki tłuszczowej (znane również jako liposukcja) jest operacją modelującą sylwetkę. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i w efekcie wyszczupleniu i polepszeniu sylwetki ciała. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zdrowi dorośli, mający giętką i elastyczną skórę, u których występują dysproporcje w budowie ciała spowodowane niepożądanym gromadzeniem się tłuszczu. Przykładem mogą być fałdki tłuszczu wokół bioder, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na udach, łydkach, talii, czy klatce piersiowej.

Opis zabiegu liposukcji - odsysania tłuszczuZabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. W przypadku bardzo małych ilości tłuszczu operacja (w bardzo rzadkich przypadkach) jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Liposukcja polega na wykonaniu małych nacięć w operowanym obszarze, wstrzyknięciu specjalnego płynu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie umieszczeniu w ciele pacjenta cienkiej rurki (tzw. kaniuli) i wyssaniu tłuszczu.

Po zabiegu pacjent powinien pozostać w klinice co najmniej 1 dobę. Przez pierwsze kilka dni większość pacjentów jest opuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Sama operacja jest całkowicie bezbolesna, jednak po zabiegu pojawia się ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez pierwsze 6 tygodni po zabiegu pacjent musi nosić specjalne ubranie uciskowe. Pacjent otrzymuje w klinice szczegółowe instrukcje, jak dbać o siebie po zabiegu.

W większości przypadków różnica w wyglądzie ciała zauważalna dość szybko. Jednak na bardziej widoczne efekty zabiegu należy poczekać od 4 do 6 tygodni, kiedy to ustąpi większość opuchlizny. Trudno określić jak długo może trwać proces całkowitego zniknięcia opuchlizny po zabiegu. W niektórych przypadkach są to 3 miesiące, w niektórych nawet 6 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta.

Jesteście Państwo zainteresowani odsysaniem tłuszczu? Skontaktujcie sie z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Twoją prywatność.

Jako rezultat odsysania tłuszczu pacjent otrzymuje lepiej wymodelowaną sylwetkę. Oznaczać to może smuklejsze uda, bardziej widoczne mięśnie brzucha czy wyraźniej podkreśloną talię. Należy zaznaczyć, że jakkolwiek podczas operacji, z ciała pacjenta usuwane jest parę kilogramów tłuszczu, to operacja liposukcji nie jest operacją mająca na celu zmniejszenie wagi, a odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dlatego też oceniając rezultatu odsysanie tłuszczu należy patrzeć nie na wagę lecz w lustro.

Zdjęcia przed i po liposukcji

Każda operacja niesie ze sobą jakieś ryzyko. W przypadku liposukcji są to ryzyka asymetrii operowanych części ciała, zwiotczała, obwisła skóra, skrzepy, krwawienia, znaczna opuchlizna, itd. Wszystkie ryzyka powinny zostać dokładnie omówione z chirurgiem plastykiem wykonującym operację.

Liposukcja daje widoczne, długotrwałe rezultaty. Poprawia wygląd i samoocenę.