Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Korekta / plastyka nosa

Korekta nosaChirurgiczna korekta nosa poprawia jego wygląd oraz proporcje względem twarzy. Może również rozwiązać problemy z oddychaniem. Kandydatami do tej operacji są osoby po przebytych urazach nosa, mające problemy z oddychaniem, krzywą przegrodę nosową, widoczne dysproporcje między kształtem i wymiarami nosa a resztą twarzy, np.: zbyt duży nos, nos zbyt długi, posiadający zauważalny z profilu garb, nietypową końcówkę nosa lub nozdrza, wszelkiego rodzaju asymetrie.

W zależności od potrzeb danego pacjenta, podczas zabiegu skorygowane mogą zostać części chrzęstne i/lub kostne nosa. Decyzję o technice wykonania zabiegu podejmuje chirurg plastyk podczas konsultacji przedoperacyjnej. Poziom skomplikowania zabiegu decyduje o rodzaju użytego znieczulenia. Operacja może być przeprowadzona zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. W tym pierwszym przypadku pacjent może opuścić klinikę nawet w dniu zabiegu. W przypadku operacji wykonywanych w znieczuleniu ogólnym osoba operowana powinna pozostać w klinice przez 2 – 3 dni po zabiegu. Przez 7 do 10 dni po operacji pacjent musi nosić specjalny bandaż, który zabezpiecza nos. W ciągu pierwszych 2 - 3 dni pacjent ma umieszczone w nosie specjalne tampony.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą nosa? Skontaktujcie sie z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Waszą prywatność.

Po operacji nosa dosyć powszechne są siniaki i duża opuchlizna, która może się nawet nasilać przez pierwszych kilka tygodni po operacji. Przez pierwszy dzień po operacji pacjent mus pozostać w łóżku z uniesioną głową. Zalecane są zimne kompresy redukujące opuchliznę. Przez co najmniej 3 miesiące po zabiegu pacjent za wszelką cenę powinien unikać sytuacji mogących wywołać kontuzję nosa. Zabronione jest również przegrzanie (sauna, słońce, solarium) oraz wyziębianie ciała. Każdy pacjent przed opuszczeniem kliniki otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące postępowania po zabiegu. Pełna rekonwalescencja po zabiegu korekty nosa może zając nawet rok, ale rezultaty dobrze wykonanej operacji znacząco polepszają komfort życia pacjenta oraz są długotrwałe.

Zdjęcia przed i po korekcie kształu nosa

Każda operacja chirurgiczna niesie ze sobą pewne ryzyka. W przypadku korekty nosa są to ryzyka związane z: infekcją, krwawieniem, powstaniem blizn, zmniejszeniem wrażliwości na bodźce nosa i górnej wargi (to powikłanie z reguły ustępuje po kilku tygodniach). W przypadku gdy operacja wiązała się z korektą kości możliwy jest jej nadmierny rozrost. Każdy pacjent jest szczegółowo informowany o możliwych ryzykach podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Operacja korekty nosa poprawia harmonię twarzy i znacząco polepsza samoocenę pacjenta.