Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Korekta podwójnego podbródka

Redukcja podwójnego podbródka jest zalecana w przypadku gdy skóra w tym obszarze wyraźnie obwisa, straciła swoją elastyczność lub gdy w okolicach podbródka zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej. Podczas konsultacji chirurg plastyk stwierdza przyczynę powstania podwójnego podbródka (nadmiar skóry lub nadmiar tkanki tłuszczowej) i w zależności od tego decyduje o metodzie korekty. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Tylko w bardzo rzadkich przypadkach, kiedy wymagana korekta jest symboliczna, zabieg przeprowadzony może być w znieczuleniu miejscowym.

korekta podbródkaJeżeli przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka jest nadmiar tkanki tłuszczowej, korekta jest przeprowadzana z wykorzystaniem liposukcji (odsysania tłuszczu). Polega ona na wykonania małych nacięć, wstrzyknięciu specjalnego preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie wyssaniu nadmiaru tłuszczu przez specjalną cienką rurkę – kaniulę. Po zabiegu pacjent powinien pozostać w klinice przez co najmniej jedną noc. Przez pierwsze kilka dni zdecydowana większość pacjentów jest znacząco spuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Operacja jest całkowicie bezbolesna, jednak po zabiegu, przez kilka dni, pacjent może odczuwać ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez 6 tygodni po zabiegu pacjent musi nosić non-stop specjalne ubranie uciskowe. W klinice każdy pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje na temat tego, jak dbać o siebie i operowany obszar przez pierwsze tygodnie po zabiegu.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą podbródka? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

Jeżeli przyczyną podwójnego podbródka jest nadmiar skóry, zabieg polega na jego wycięciu. Ten rodzaj zabiegu stosunkowo często może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent może opuścić klinikę w dniu zabiegu, choć zalecany jest przynajmniej jednodniowy pobyt w klinice. Po tym rodzaju zabiegu pacjent również musi nosić specjalny opatrunek przez pierwsze tygodnie po operacji.

Podczas operacji podwójnego podbródka mogą zostać użyte zarówno rozpuszczalne, jak nierozpuszczalne szwy. W przypadku tych drugich, po 7 dniach od zabiegu należy je usunąć. Po około tygodniu od usunięcia szwów rekomenduje się smarowanie blizn specjalną maścią pomagającą bliźnie spłaszczyć się i zblaknąć. Poprawnie leczone nacięcie jest praktycznie niewidoczne, szczególnie że jest schowane pod brodą.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, tak i w tym przypadku istnieje ryzyko infekcji, zakrzepów, krwawienia, opuchlizny, itp. Wszystkie ryzyka powinny być przedyskutowane z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi.

Korekta podwójnego podbródka daje widoczne, długotrwałe rezultaty. Poprawia wygląd i samoocenę pacjenta.