Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza klinika została ponownie otwarta, polskie granice również. Pragniemy zapewnić, że nasza praca, jak i przyjmowanie pacjentów odbywa się ze szczególną ostrożnością i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy.

Kontakt

Korekta podwójnego podbródka

Redukcja podwójnego podbródka jest zalecana w przypadku gdy skóra w tym obszarze wyraźnie obwisa, straciła swoją elastyczność lub gdy w okolicach podbródka zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej. Podczas konsultacji chirurg plastyk stwierdza przyczynę powstania podwójnego podbródka (nadmiar skóry lub nadmiar tkanki tłuszczowej) i w zależności od tego decyduje o metodzie korekty. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Tylko w bardzo rzadkich przypadkach, kiedy wymagana korekta jest symboliczna, zabieg przeprowadzony może być w znieczuleniu miejscowym.

korekta podbródkaJeżeli przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka jest nadmiar tkanki tłuszczowej, korekta jest przeprowadzana z wykorzystaniem liposukcji (odsysania tłuszczu). Polega ona na wykonania małych nacięć, wstrzyknięciu specjalnego preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową, a następnie wyssaniu nadmiaru tłuszczu przez specjalną cienką rurkę – kaniulę. Po zabiegu pacjent powinien pozostać w klinice przez co najmniej jedną noc. Przez pierwsze kilka dni zdecydowana większość pacjentów jest znacząco spuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Operacja jest całkowicie bezbolesna, jednak po zabiegu, przez kilka dni, pacjent może odczuwać ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez 6 tygodni po zabiegu pacjent musi nosić non-stop specjalne ubranie uciskowe. W klinice każdy pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje na temat tego, jak dbać o siebie i operowany obszar przez pierwsze tygodnie po zabiegu.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą podbródka? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

Jeżeli przyczyną podwójnego podbródka jest nadmiar skóry, zabieg polega na jego wycięciu. Ten rodzaj zabiegu stosunkowo często może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że pacjent może opuścić klinikę w dniu zabiegu, choć zalecany jest przynajmniej jednodniowy pobyt w klinice. Po tym rodzaju zabiegu pacjent również musi nosić specjalny opatrunek przez pierwsze tygodnie po operacji.

Podczas operacji podwójnego podbródka mogą zostać użyte zarówno rozpuszczalne, jak nierozpuszczalne szwy. W przypadku tych drugich, po 7 dniach od zabiegu należy je usunąć. Po około tygodniu od usunięcia szwów rekomenduje się smarowanie blizn specjalną maścią pomagającą bliźnie spłaszczyć się i zblaknąć. Poprawnie leczone nacięcie jest praktycznie niewidoczne, szczególnie że jest schowane pod brodą.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, tak i w tym przypadku istnieje ryzyko infekcji, zakrzepów, krwawienia, opuchlizny, itp. Wszystkie ryzyka powinny być przedyskutowane z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi.

Korekta podwójnego podbródka daje widoczne, długotrwałe rezultaty. Poprawia wygląd i samoocenę pacjenta.