Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Powiększenie piersi

Powiększenie piersi w naszej klinicePowiększenie piersi jest obecnie najpopularniejszą operacją plastyczną, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jest wiele przyczyn, dla których kobiety obserwują zmniejszenie się piersi i decydują się na wykonanie tej operacji: zmniejszenie wielkości piersi po znaczącej utracie wagi, utrata elastyczności i wielości biustu po okresie karmienia piersią, proces starzenia powodujący zwiększoną wiotkość skóry w obszarze piersi, kwestie natury psychologicznej, itp. Na operację decydują się w większości przypadków kobiety niezadowolone z wielkości i kształtu piersi, które częściowo utraciły poczucie pewności siebie, atrakcyjności czy kobiecości.

Powiększenie piersi realizowane jest z wykorzystaniem implantów. Implanty mogą być wypełnione roztworem soli lub silikonem. Te pierwsze mają niestety tendencję do rozszczelniania się, są twardsze w dotyku i przez to bardziej odczuwalne. Implanty sylikonowe mogą być wypełnione ciekłym lub stałym żelem sylikonowym. Implanty silikonowe są uważane za bezpieczniejsze i trwalsze - niektórzy producenci oferują nawet dożywotnią gwarancję. Jest wiele rozmiarów implantów i kilka różnych kształtów. Do najpopularniejszych należą implanty okrągłe i o kształcie łzy, tak zwane implanty anatomiczne.

Wielkość implantu oraz jego kształt najlepiej wybrać wraz z chirurgiem plastykiem posiadającym o wiele większe doświadczenie w doborze implantu. Dobrze dobrany implant powinien być niewidzialny i odczuwany w dotyku jak naturalna pierś.

Zainteresowana powiększeniem piersi? Skontaktuj się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Twoją prywatność.

Operacja powiększenia biustu trwa około 90 minut i jest wykonywana pod znieczuleniem ogólnym. Podczas zabiegu chirurg umiejscawia wybrany wcześniej typ implantu w ciele pacjentki. Do najczęściej spotykanych nacięć należą: w naturalnym fałdzie skórnym pod piersią, wokół sutka lub pod pachą. Z onkologicznego punktu widzenia najlepszym nacięciem jest to wykonywane pod piersią, w naturalnym fałdzie skórnym, gdyż nie narusza ono gruczołu piersiowego i w przyszłości kobieta ma możliwość karmienia piersią. W zależności do tego jak dużo tkanki skórnej występuje u danej pacjentki, implant może być umieszczony pod mięśniem lub bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Zdjęcia przed i po powiększeniu piersi

Po operacji pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 2 doby. Ten okres powinien wystarczyć, aby usunąć dreny. W pierwszym tygodniu pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Pacjentka po powiększeniu piersi powinna przez 6 tygodni po operacji nocie specjalny biustonosz. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji. W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Niektóre pacjentki odczuwają utratę czucia w obszarze sutków – jest to objaw krótkotrwały. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

Jak w przypadku każdej operacji, powiększenie biustu niesie ze sobą pewne ryzyka: wystąpienie sińców, opuchlizny, różnica w sposobie odbierania bodźców czuciowych przez oba sutki, krwawienia, infekcje i przeciągające się gojenie ran pooperacyjnych. Wszystkie ryzyka związane z operacją powinny być dokładnie wyjaśnione przez lekarza w trakcie konsultacji przedoperacyjnej.

Powiększenie piersi pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, poczuć się znów kobieco, pewnie i seksownie.