Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza klinika została ponownie otwarta, polskie granice również. Pragniemy zapewnić, że nasza praca, jak i przyjmowanie pacjentów odbywa się ze szczególną ostrożnością i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy.

Kontakt

Powiększenie piersi

Powiększenie piersi w naszej klinicePowiększenie piersi jest obecnie najpopularniejszą operacją plastyczną, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jest wiele przyczyn, dla których kobiety obserwują zmniejszenie się piersi i decydują się na wykonanie tej operacji: zmniejszenie wielkości piersi po znaczącej utracie wagi, utrata elastyczności i wielości biustu po okresie karmienia piersią, proces starzenia powodujący zwiększoną wiotkość skóry w obszarze piersi, kwestie natury psychologicznej, itp. Na operację decydują się w większości przypadków kobiety niezadowolone z wielkości i kształtu piersi, które częściowo utraciły poczucie pewności siebie, atrakcyjności czy kobiecości.

Powiększenie piersi realizowane jest z wykorzystaniem implantów. Implanty mogą być wypełnione roztworem soli lub silikonem. Te pierwsze mają niestety tendencję do rozszczelniania się, są twardsze w dotyku i przez to bardziej odczuwalne. Implanty sylikonowe mogą być wypełnione ciekłym lub stałym żelem sylikonowym. Implanty silikonowe są uważane za bezpieczniejsze i trwalsze - niektórzy producenci oferują nawet dożywotnią gwarancję. Jest wiele rozmiarów implantów i kilka różnych kształtów. Do najpopularniejszych należą implanty okrągłe i o kształcie łzy, tak zwane implanty anatomiczne.

Wielkość implantu oraz jego kształt najlepiej wybrać wraz z chirurgiem plastykiem posiadającym o wiele większe doświadczenie w doborze implantu. Dobrze dobrany implant powinien być niewidzialny i odczuwany w dotyku jak naturalna pierś.

Zainteresowana powiększeniem piersi? Skontaktuj się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Twoją prywatność.

Operacja powiększenia biustu trwa około 90 minut i jest wykonywana pod znieczuleniem ogólnym. Podczas zabiegu chirurg umiejscawia wybrany wcześniej typ implantu w ciele pacjentki. Do najczęściej spotykanych nacięć należą: w naturalnym fałdzie skórnym pod piersią, wokół sutka lub pod pachą. Z onkologicznego punktu widzenia najlepszym nacięciem jest to wykonywane pod piersią, w naturalnym fałdzie skórnym, gdyż nie narusza ono gruczołu piersiowego i w przyszłości kobieta ma możliwość karmienia piersią. W zależności do tego jak dużo tkanki skórnej występuje u danej pacjentki, implant może być umieszczony pod mięśniem lub bezpośrednio pod gruczołem piersiowym.

Zdjęcia przed i po powiększeniu piersi

Po operacji pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 2 doby. Ten okres powinien wystarczyć, aby usunąć dreny. W pierwszym tygodniu pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Pacjentka po powiększeniu piersi powinna przez 6 tygodni po operacji nocie specjalny biustonosz. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji. W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Niektóre pacjentki odczuwają utratę czucia w obszarze sutków – jest to objaw krótkotrwały. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

Jak w przypadku każdej operacji, powiększenie biustu niesie ze sobą pewne ryzyka: wystąpienie sińców, opuchlizny, różnica w sposobie odbierania bodźców czuciowych przez oba sutki, krwawienia, infekcje i przeciągające się gojenie ran pooperacyjnych. Wszystkie ryzyka związane z operacją powinny być dokładnie wyjaśnione przez lekarza w trakcie konsultacji przedoperacyjnej.

Powiększenie piersi pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, poczuć się znów kobieco, pewnie i seksownie.