Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Podniesienie piersi

Podniesienie piersiKandydatami do operacji podniesienia piersi są kobiety, u których wystąpiło znaczące opadnięcie piersi, będące rezultatem procesów starzenia, utraty wagi, długotrwałego karmienia piersią, zmian po ciąży, itp. Operacja polega na wycięciu nadmiaru skóry, podniesieniu gruczołu piersiowego i zmianie pozycji sutków w taki sposób, aby uzyskać efekt jędrnej, uniesionej piersi. Procedura podniesienia piersi może być połączona z ich powiększeniem poprzez implant.

Podczas konsultacji chirurg plastyk wybiera najlepszą dla danej pacjentki technikę podniesienia piersi. Sposób postępowania zależy od stopnia opadania piersi, ich kształtu oraz rozmiaru. Najbardziej popularnymi technikami są: tak zwane nacięcie w kształcie odwrotnej litery T (wokół sutka, pionowo w dół oraz w naturalnym zagłębieniu pod piersią), litery L (wokół sutka i pionowo w dół) lub tylko wokół sutka. Operacja trwa od 2 do 3 godzin, jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i pozostawia widoczne blizny.

Zainteresowana podniesieniem piersi? Skontaktuj się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Twoją prywatność.

Po operacji pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej dwie noce. Ten okres powinien wystarczyć, aby usunąć dreny. W pierwszym tygodniu pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Pacjentka po powiększeniu piersi powinna przez 6 tygodni po operacji nosić specjalny biustonosz. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga, szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji.

W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

Zdjęcia przed i po podniesieniu piersi

Mimo że podniesienie piersi jest uważane za bardzo bezpieczną operację, to tak jak w przypadku każdej operacji chirurgicznej wykonywanej pod znieczuleniem ogólnym, niesie ono ze sobą pewne ryzyka: wystąpienie sińców, opuchlizny, różnicy w sposobie odbierania bodźców czuciowych przez oba sutki, krwawienia, infekcji i przeciągającego się gojenia ran pooperacyjnych. Wszystkie ryzyka związane z operacją powinny być dokładnie wyjaśnione przez lekarza w trakcie konsultacji przedoperacyjnej.

Podniesienie piersi najczęściej nie narusza gruczołu piersiowego i kobieta po operacji może normalnie karmić piersią. Operacja pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, poczuć się znów kobieco, pewnie i seksownie.