Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Lifting twarzy

faceliftLifting twarzy jest operacją chirurgiczną redukującą widoczne efekty starzenia się. Może być wykonywana jako pełen lifting twarzy, który obejmuje część twarzy pod oczami i szyję lub jako mini lifting twarzy, który obejmuje środkową część twarzy bez szyi. Lifting twarzy może być połączony z operacją korekty powiek i podniesieniem brwi.

Kandydatami do zabiegu są pacjenci z widocznymi efektami starzenia się w środkowym obszarze twarzy, na policzkach oraz na szyi: opadanie skóry, obwisanie skóry, utrata napięcia mięśniowego, nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i wymaga, aby pacjent pozostał w klinice przez co najmniej 3 dni po zabiegu. Skóra jest nacinana przez chirurga, a następnie ściągana z policzków i w razie potrzeby z szyi. W kolejnym etapie chirurg odpowiednio preparuje skórę oraz mięśnie na twarzy i na szyi nadając im odpowiedni kształt oraz napięcie i wpływając tym samym na zmianę ich wyglądu. Na zakończenie operacji chirurg może usunąć nadmiar skóry oraz założyć dreny, w celu kontroli nad krwawieniem.

Jesteście Państwo zainteresowani zabiegiem liftingu twarzy? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.

Przez pierwsze tygodnie po operacji pacjent powinien dbać o siebie w szczególny sposób: unikać słońca i przegrzania, wyziębienia organizmu, wysuszenia skóry, itp. Powinien również wiele odpoczywać, gdyż znacząco przyspieszy to proces rekonwalescencji. Szwy powinny być usunięte 7 – 10 dni po operacji. Każdy pacjent otrzyma w klinice szczegółowe informacje zarówno o ryzykach operacji, jak i postępowaniu po zabiegu.

Lifting twarzy nie zatrzymuje procesu starzenia, ale opóźnia pojawianie się jego efektów i daje długotrwałe rezultaty. Sprawia, że pacjent wygląda na młodszego i bardziej wypoczętego. Podnosi również samoocenę pacjenta.