Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Redukcja piersi

Redukcja piersi jest rekomendowana kobietom posiadającym zbyt duży biust. Procedura powinna być przeprowadzona nie tylko ze względów estetycznych lecz przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Zbyt obfite piersi mogą być przyczyną wielu dolegliwości oraz odczuwania psychicznego i fizycznego dyskomfortu objawiającego się bólami ramion, karku oraz pleców. Operacja pomaga przywrócić ciału właściwe proporcje.

Zmniejszenie piersiOperacja redukcji piersi trwa od 2 do 4 godzin i jest wykonywana pod znieczuleniem ogólnym. Podczas zabiegu chirurg plastyczny wycina nadmiar skóry wraz z częścią gruczołu piersiowego. Zmniejszany jest również rozmiar sutków. Jeżeli jest to konieczne nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest z wykorzystaniem metody liposukcji.

Podczas bezpośredniej konsultacji przedoperacyjnej chirurg wybiera technikę redukcji piersi najlepszą dla danej pacjentki. W zależności od kształtu i wielkości piersi najbardziej powszechnymi technikami są: tak zwane nacięcie w kształcie odwrotnej litery T (wokół sutka, pionowo w dół oraz w naturalnym zagłębieniu pod piersią) lub litery L (wokół sutka i pionowo w dół). Operacja pozostawia widoczne blizny.

Po zabiegu pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 2 doby. Pobyt ten powinien wystarczyć, aby usunąć dreny założone w trakcie operacji. Przez pierwszy tydzień pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez pierwsze 6 tygodni konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji. W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

W większości przypadków redukcja piersi narusza gruczoł piersiowy w wyniku czego kobieta nie ma możliwości karmienia piersią w przyszłości. Spośród komplikacji do najczęstszych należą: stała różnica w sposobie odbierania bodźców czuciowych przez oba sutki, krwawienia, infekcje i przeciągające się gojenie ran pooperacyjnych. Wszystkie ryzyka związane z operacją powinny być dokładnie wyjaśnione przez lekarza w trakcie konsultacji przedoperacyjnej.

Zmniejszenie piersi redukuje wiele dolegliwości - przede wszystkim uwalnia układ kostno-mięśniowy od nadmiernego obciążenia. W wielu przypadkach bardzo pozytywnie oddziałuje na psychikę pacjentki, pozwala jej cieszyć się z nowego, atrakcyjnego wyglądu. Podnosi samoocenę i umożliwia bardziej optymistyczne podejście do życia.

Jesteście Państwo zainteresowani tym zabiegiem? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.