Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Ginecomastia (redukcja męskich piersi)

Redukcja męskich piersi (tak zwana ginekomastia) jest procedurą polegającą na likwidacji nadmiernie rozwiniętych, powiększonych męskich piersi. Jest ona konieczna, jeśli piersi u mężczyzny są zbyt duże, sutki są rozciągnięte, piersi są obwisłe lub obecny jest nadmiar skóry. Rozrost męskich piersi może być spowodowany gromadzeniem się w tych okolicach nadmiaru tkanki tłuszczowej lub rozrostem gruczołu piersiowego (lub jednym i drugim). Może być stwierdzony na obu piersiach lub tylko na jednej. Przed poddaniem się zabiegowi zalecane jest przeprowadzenie badania USG, które oszacuje ilość tkanki tłuszczowej i wielkość gruczołu.

Opis ginecomastii w naszej klinicePodczas konsultacji chirurg plastyk wybiera metodę przeprowadzenia ginekomastii. Jeżeli jej przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej, redukcja męskich piersi jest wykonywana z wykorzystaniem liposukcji (odsysania tłuszczu). W przypadku nadmiernego rozrostu gruczołu piersiowego lekarz przeprowadzi jego częściowe wycięcie. Podczas operacji chirurg może również zmienić położenie i rozmiar sutków oraz usunąć nadmiar skóry.

Ginekomastia jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i wymaga pozostania w klinice co najmniej przez jedną dobę po zabiegu. Po operacji pacjent pozostaje z założonymi drenami, które usuwane są przez opuszczeniem kliniki. Przez 6 tygodni po operacji pacjent musi stale nosić specjalne ubranie uciskowe.

Przez pierwsze kilka dni piersi będą prawdopodobnie spuchnięte i posiniaczone, a pacjent będzie czuł ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Będzie musiało upłynąć trochę czasu zanim pacjent „poczuje się znów sobą”. Proces rekonwalescencji przebiega zdecydowanie szybciej u tych pacjentów, którzy przed zabiegiem byli w dobrej kondycji fizycznej i zdrowiu. W klinice każdy pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje mówiące o tym, jak należy dbać o siebie przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Operacja może być przeprowadzona zarówno z użyciem rozpuszczalnych jak i nierozpuszczalnych szwów. Te drugie powinny zostać usunięte po 7 dniach od operacji. Po około tygodniu od usunięcia szwów rekomenduje się smarowanie blizn specjalną maścią pomagającą bliznom spłaszczyć się i zblaknąć.

Zdjęcia przed i po zabiegu ginekomastii

Redukcja męskich piersi, jak każda operacja chirurgiczna, niesie ze sobą pewne ryzyka: krwawienia, zakrzepów, infekcji, tymczasowej zmiany w odczuwaniu bodźców czuciowych w operowanym obszarze, itp. Pacjent jest informowany przed zabiegiem o wszelkich ryzykach z nim związanych.

Ginekomastia poprawia wygląd męskich piersi i tym samym wpływa również na samoocenę i pewność siebie pacjenta.

Jesteście Państwo zainteresowani tym zabiegiem? Skontaktujcie się z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Państwa prywatność.