Mediconsult logoZadzwoń aby uzyskać poradę
w zakresie chirurgii plastycznej
(0048) 603 77 99 39

Skontaktuj się ze mną wypełniając prosty formularzKontakt

Plastyka brzucha

Najlepszymi kandydatami do operacji plastyki brzucha są kobiety po kilku ciążach lub generalnie dorośli Operacja plastyki powłok brzusznych(kobiety i mężczyźni), którzy stracili znacząco na wadze i borykają się z problemem nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej zwisającej w okolicach bioder, nie reagującej na ćwiczenia i dietę. Plastyka brzucha może również zredukować blizny po innych operacjach przeprowadzonym w rejonie brzucha (np. cesarskim cięciu), jak również częściowo zredukować rozstępy.

Plastyka brzuchaPlastyka brzucha może być przeprowadzona jako pełna plastyka brzucha lub mini plastyka brzucha. Jeżeli chirurg i pacjent uznają to za stosowne, podczas tego samego zabiegu może być również wykonana liposukcja (odsysanie tłuszczu).

Pełna plastyka brzucha wiąże się z chirurgiczną interwencją w środkowym i dolnym obszarze brzucha. Polega nie tylko na wycięciu nadmiaru skóry, ale w niektórych przypadkach na ściągnięciu mięśni brzucha i przemieszczeniu pępka. Blizny w przypadku tej operacji przebiegają od jednego biodra do drugiego. Nacięcie jest wykonywane w okolicach kości łonowej. W przypadku mini plastyki brzucha nacięcie chirurgiczne jest mniejsze (podobne do cięcia cesarskiego) i pępek nie jest przemieszczany. Okres rekonwalescencji jest również krótszy, gdyż operacja jest mniej inwazyjna. Blizny po obu rodzajach plastyki brzucha są łatwe do ukrycia pod bielizną.

Jesteście Państwo zainteresowani plastyką brzucha? Skontaktujcie sie z nami!
Oferujemy darmową konsultację. Dbamy o Waszą prywatność.

Plastyka brzucha jest dużą oraz poważną operacją i jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne ryzyko, które pacjent musi brać pod uwagę. Chirurg plastyk powinien dokładnie i szczegółowo poinformować pacjenta o możliwych komplikacjach podczas konsultacji przedoperacyjnej.

Operacja jest przeprowadzana pod znieczuleniem ogólnym. Pacjent ma zakładane dreny, które są zdejmowane po 1 – 3 dniach. Musi tez stale nosić specjalne ubranie uciskowe przez okres pierwszych 6 tygodni po operacji.

Zdjęcia przed i po plastyce brzucha

Przez pierwszych kilka dni po operacji brzuch pacjenta będzie prawdopodobnie spuchnięty i posiniaczony. Pacjent będzie odczuwał ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Upłynie trochę czasu zanim pacjent będzie się znów „czuł sobą”. Rekonwalescencja jest zawsze szybsza i mniej uciążliwa dla tych pacjentów, którzy byli w dobrej formie i w dobrym zdrowiu przed operacją. W zależności od kondycji pacjenta, długość pobytu w klinice po zabiegu powinna wynieś od 3 do 5 dni. Przez 6 tygodni po operacji pacjent musi stale nosić specjalne ubranie uciskowe. W klinice pacjent otrzymuje dokładne informacje dotyczące pielęgnacji operowanego obszaru przez pierwsze tygodnie. Szwy powinny zostać usunięte po 14 dniach. Po około tygodniu po ich usunięciu dobrym pomysłem jest rozpoczęcie leczenia blizn specjalnymi maściami, które poprawiają gojenie się ran i pomagają bliznom spłaszczyć się i zblednąć. Pacjent powinien odpowiednio dbać o siebie i swój brzuch przez następne tygodnie i miesiące. Na przykład: przez pierwsze 3 tygodnie po operacji pacjent nie może wykonywać żadnych cięższych prac fizycznych, nawet takich jak odkurzanie. Przez pierwsze 3 miesiące zabronione są: sauna, solarium i opalanie. Palacze powinni ograniczyć, a najlepiej zrezygnować z palenia przed i po operacji.

Plastyka brzucha daje świetne i w większości przypadków długotrwałe rezultaty.